Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Search Tags 

Spotkanie z żołnierzem

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-03-08 | Views: 136

Dnia 5 marca w ramach projektu "Świetlica miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" odwiedził nas emerytowany zawodowy żołnierz pan Janusz Burzała.
Gość opowiadał dzieciom o swojej służbie, prezentował mundur oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki i odznak na stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Janusz uczestniczył w takich misjach pokojowych w Syrii i Namibii. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o tych dalekich krajach. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia i podziwialiśmy przedmioty ręcznie wykonane przez zamieszkałą tam ludność. Dowiedzieliśmy się o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Dzieci na koniec miały możliwość zadawania pytań. Na pamiątkę spotkania wszyscy wykonali wspólne zdjęcie.
Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które też chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.
Dziękujemy panu Januszowi za przybycie, poświęcony nam czas i ciekawe spotkanie.

Print Bookmark and Share

Return to previous page