Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Search Tags 
"Jesienne inspiracje"

Zakończyliśmy cykl konkursów "Jesienne inspiracje". W ostatnim z nich pierwsze miejsce zajęła Natalia Niklas klasa 4, drugie Lena Szczepaniak, trzecie miejsce Zuzanna Skrzypek.
 

Najgrzeczniejszy świetliczak

W październiku wybraliśmy najgrzeczniejszego świetliczaka. Została nim Natalia Niklas z klasy 4.

"Świetlica - miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi"

Dnia 31 października w ramach projektu "Świetlica - miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" swoją obecnością zaszczyciła nas aktorka, reżyser filmów dokumentalnych pani Aurelia Sobczak. Opowiedziała, na czym polega praca aktora oraz zaproponowała kilka sposobów na rozładowanie stresu i złości. Dzieci zaczarowane głosem pani Aurelii, wysłuchały wierszy Tuwima i Brzechwy. Pytanie, „Kiedy jeszcze Pani nas odwiedzi" świadczy o tym, że było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

 

www.facebook.com/sp13ostrow/videos/994290117588617/

Niezwykły gość

Dzisiaj w świetlicy szkolnej mieliśmy przyjemność gościć pana Witolda Olejniczaka. To znana postać w środowisku biegaczy naszego miasta. Jego wizyta rozpoczęła cykl spotkań w ramach projektu „Świetlica  miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi”. Pan Witek to maratończyk,  uczestnik Triathlonu  (Iron Man 3,86 km. dystans pływacki, 180,2 km. jazda na rowerze, 42 km. 195 m. bieg) oraz kilkukrotny zawodnik biegów na 100 km. To wielki pasjonat zdrowego stylu życia. Swoją pasją zaraził swoje dzieci i wnuka. Przygodę z bieganiem rozpoczął w wieku 40 lat. Mogliśmy podziwiać medale, puchary, strój do pływania i jazdy na rowerze, a także rower. Widać, że kocha swoją pasję i lubi się z nią dzielić z innymi.
 

Rozpoczęcie projektu

W ramach projektu „ Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” w świetlicy szkolnej realizowany jest cykl tematów o zdrowym odżywianiu. Na dzisiejszych zajęciach odpowiadaliśmy na pytanie „Dlaczego warto jeść?”. Poza tym dzieci rysowały piramidę zdrowego odżywiania, rozwiązywały rebusy, krzyżówki i wycinały puzzle.

Najsympatyczniejszy świetliczak

Dnia 30 września w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Chłopca  dziewczęta wybierały najsympatyczniejszego kolegę. Został nim Eryk Skoczyński z klasy I a. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny

Dnia 23 września w ramach obchodów tygodnia Dnia Chłopca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny. Dziewczęta rysowały portret ulubionego kolegi. I miejsce zdobyła Majka Molska z klasy IV, II miejsce Oliwia Napierała III miejsce Zuzanna Skrzypek.

"Roztańczona świetlica"

Wtorek to dzień, w którym w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia taneczno-ruchowe. Tym razem tańczyliśmy zumbę.

Dbamy o zdrowie

W ramach tygodnia  „Dbamy o zdrowie” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, których celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie zaznajomili się z piramidą żywienia, wypowiadali się na temat zdrowych posiłków, wykonali prace plastyczne na powyższe tematy.

Konkurs plastyczny

W świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy plastyczne na temat „ Moje wspomnienia z wakacji” oraz „ Bezpieczna droga do szkoły”. Chętni uczniowie zobrazowali najciekawsze przeżycia z minionych wakacji  oraz bezpieczną drogę do szkoły.  Osoby, które najciekawiej wykonały prace otrzymały nagrody. Byli to:
Oskar Netter kl. IV
Oliwia Wojtasiak kl. IV
Marta Walczak  kl. III b
Nadia Wojciechowska kl. I a
Mikołaj Gryncewicz kl. III b
Julia Parzybok kl. II a
 

Strona 3 z 3Początek   Wstecz   1  2  [3]  Dalej   Koniec