XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LEKTURZE „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT” dla klas I-III

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-02-27 | Views: 287
pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

27 lutego 2020 roku już po raz osiemnasty nasza szkoła była organizatorem międzyszkolnego konkursu wiedzy o lekturze dla uczniów klas I-III „Z lekturą za pan brat” . Celem organizowanego konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci pasji czytelniczych , ale też propagowanie aktywności i kultury czytelniczej , poszerzanie zasobu słownictwa oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Uczestników tegorocznego konkursu oraz nauczycieli z jedenastu ostrowskich szkół podstawowych numer: 1, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 14, Spółdzielni Oświatowej „EDUKATOR” oraz Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przywitała Dyrektor szkoły – Jolanta Przybyłek. Zadania testowe i odpowiedzi na pytania oceniały komisje utworzone w drodze losowania spośród nauczycieli uczniów uczestniczących w konkursie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą wiedzą na temat treści przeczytanych lektur, a zwycięzcami zostali uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Tegoroczni laureaci to:
klasa I:
I miejsce: Agata Rogala – SP 6,
Zuzanna Błaszczyk -SP 11,
Martyna Młoda – SP 13
II miejsce: Samuel Pawełczak - SP 9
III miejsce: Oliwier Napierała – SP 6,
Barbara Skomro – SP 9
klasa II:
I miejsce: Antonina Jagielska – SP 1
II miejsce: Franciszek Leśnierowski SP – 13
III miejsce: Igor Frankiewicz – SP 13
klasa III:
I miejsce: Lena Szczepaniak – SP 13
II miejsce: Oliwier Frątczak – SP „EDUKATOR”
III miejsce: Filip Juskowiak – SP „EDUKATOR”, Kira Kuziemska - SP Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej
Serdeczne podziękowanie składamy Urzędowi Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za zakup nagród książkowych oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 13 za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.