Drzwi otwarte u Rowińskiego

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-02-23 | Views: 299

21 lutego 2020 roku odbyły się zajęcia promujące naszą szkołę. W godz. 16.00 – 18.00 przyszli pierwszoklasiści wraz z Rodzicami mieli okazję poznać bogatą ofertę Szkoły Podstawowej nr 13.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją szkolnych talentów. Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią panią Martą Szmaj i klasy 3b z wychowawczynią panią Ewą Portasiak - Włodarczyk oraz zespół flecistów uczniów klasy 2 A pod kierunkiem pani Romany Wojtczak uprzyjemnili gościom czas, prezentując swoje uzdolnienia.
Kolejną atrakcją przygotowaną dla przyszłych uczniów były zajęcia integracyjne: „Kolorowe czary-mary, czyli poznajemy się poprzez świat barw”, które prowadziły pani Ewa Portasiak – Włodarczyk oraz pani Daria Mazur. Wykorzystano między innymi chustę animacyjną, a zabawy z nią wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych i ich Rodziców.

galeria zdjęć - kliknij

Po zajęciach uczniowie mieli okazję poznać swoją przyszłą szkołę, z której z przyjemnością skorzystali, z zaciekawieniem przemierzając korytarze i zaglądając do różnych pomieszczeń. Drzwi wszystkich sal lekcyjnych były otwarte, a w środku czekali nauczyciele gotowi odpowiedzieć na każde pytanie związane z funkcjonowaniem szkoły. Odbyło się mnóstwo sympatycznych rozmów z Rodzicami i dziećmi, które, mamy nadzieję, rozwiały wątpliwości. Tego dnia Rodzice, którzy podjęli już decyzję, mogli zapisać swoją pociechę w poczet przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Był to wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Po raz pierwszy odwiedzili swoją przyszłą szkołę, co znacznie ułatwi im start we wrześniu. Przed nami cykl zajęć integracyjnych, na które serdecznie zapraszamy.