Wycieczka do Wrocławia klas I-II

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-22 | Views: 342

18 maja 2018 roku uczniowie klas I a, I b oraz II udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Już w autokarze odbyła się lekcja historii i przyrody, bo pan Jarosław Maj – przewodnik turystyczny bardzo ciekawie opowiadał o Dolinie Baryczy, Antonie, o Wielkopolsce. We Wrocławiu pierwszym punktem wycieczki było wrocławskie zoo, w którym uczniowie podziwiali piękno świata zwierząt na wybiegach oraz w afrykanarium motylarni.  Następnie był rejs statkiem Nerida po Odrze z przystani na Piaskowej Wyspie.

Z przewodnikiem – panem Jarosławem oraz synem Kacprem spacerowaliśmy ulicami Wrocławia szlakiem skrzatów. Odkrywanie kolejnych skrzatów związanych z historią lub miejscami Wrocławia sprawiało dzieciom dużo radości.  Z wieży archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim przy Placu Katedralnym podziwialiśmy panoramę miasta.  Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w Mc Donalds.                                                   Uczniowie pełni wrażeń, bogatsi w wiedzę o regionie, o Wrocławiu  i naszej Ojczyźnie wrócili szczęśliwie do swoich domów.