Wycieczka klas 4 - 6

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-13 | Views: 327

10 i 11 maja uczniowie klas IV-VI mieli okazję poznać stolicę naszego kraju podczas dwudniowego wyjazdu do Warszawy. Ładna pogoda sprzyjała  wykorzystaniu w pełni krótkiego czasu i zrealizowaniu  bogatego programu wycieczki.
Dwa dni spędzone na wycieczce pozwoliły uczniom odetchnąć od zwykłych zajęć szkolnych, ale również poszerzyć wiedzę i zdobyć praktyczne doświadczenia życiowe. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wszyscy wrócili do Ostrowa w piątek wieczorem.

ZDJĘCIA - GALERIA

Pierwszego dnia zwiedzanie rozpoczęło się od Stadionu Narodowego. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć stadion nie tylko od strony trybun, ale również poznać szatnie i miejsca, w których nasi zawodnicy przygotowują się do meczów oraz po nich odpoczywają.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie uczniowie podziwiali bogato zdobione i wyposażone wnętrza komnat, z których korzystali królowie Polski. Zwiedzający obejrzeli między innymi salę tronową, w której władca przyjmował oficjalnych gości. Mogli również poznać prywatne komnaty króla i zobaczyć łoże, w którym spał oraz kaplicę, w której się modlił.
Z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczniowie udali się do kolejnego popularnego miejsca w Warszawie – Centrum Nauki Kopernik. Tutaj mogli samodzielnie odkrywać różne zjawiska zachodzące w przyrodzie i poznawać otaczający nas świat dokonując eksperymentów i korzystając z przygotowanych ekspozycji.
Dzień zakończył się zakwaterowaniem w hostelu oraz wieczornym spacerem po okolicy, podczas którego uczniowie oglądali tętniące życiem ulice miasta.
Drugi dzień rozpoczął się od przejazdu metrem na miejsce spotkania z przewodnikiem, który zabrał wszystkich na wycieczkę po najbardziej znanych miejscach i pokazał najważniejsze zabytki Warszawy. Uczniowie obejrzeli Plac Bankowy, budynek Opery, Starówkę z pomnikiem Syrenki. Następnie przeszli ulicą Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki i dalej aż do Grobu Nieznanego Żołnierza.
Po pieszym spacerze i zwiedzaniu miasta uczestnicy przyjechali do gmachu Telewizji Polskiej. Uczniowie obejrzeli wybrane studia telewizyjne, w których powstają znane programy np. Pytanie na Śniadanie. Ponadto mogli poznać zaplecze pracy dziennikarskiej i dowiedzieć się jak przygotowuje się scenografię, kostiumy oraz zapewnia dźwięk i oświetlenie w studiach. Wycieczka zakończyła się wizytą w muzeum telewizji, w którym pokazane jest jak zmieniała się technika wykorzystywana przy przygotowaniu programów telewizyjnych.