Projekt "Jedz i żyj zdrowo"

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2017-11-29 | Views: 383

Dnia 29.11.2017 r w Szkole Podstawowej Nr. 9 odbyło się zakończenie projektu pt. "Jedz i żyj zdrowo" zrealizowanym przez Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi" dofinansowanym przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu brało udział trzech uczniów naszej szkoły: Julia Zielińska, Julia Mikołajczyk i Michał Derwich.

Dyrektor i jednocześnie Koordynator projektu Maria Gryczka, Prezydent Miasta Ostrów Pani Ewa Matecka oraz w imieniu Pana Senatora Łukasza Mikołajczyka, członek Stowarzyszenia Pani Karolina Winiecka. Dzieci spotkały się z panią dietetyk, gdzie przypomniały sobie o całym przebiegu projektu, który rozpoczął się w kwietniu 2017 r. Wspólnie z uczniami innych szkół naszego miasta zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i jej zasadami. Każdy mógł aktywnie uczestniczyć w pogawędce.
              Najciekawszym momentem była możliwość zrobienia własne, zdrowej kanapki i deseru oraz jej konsumpcja. Na koniec dzieci wspólnie układały puzzle o tematyce zdrowotnej.
    Podczas całego spotkania dzieci mogły pracować w grupach oraz integrować się z uczniami innych szkół.