Akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2017-11-12 | Views: 398

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z okazji Święta Patrona naszej szkoły. Uczniowie klasy VI przygotowali program artystyczny przedstawiający historię naszego państwa od czasów rozbiorów Polski, powstań narodowowyzwoleńczych, do zwycięskiego odzyskania niepodległości po 123 latach.

Obok wysłuchania wzniosłych utworów literackich oraz pieśni patriotycznych uczniowie mogli oglądać prezentację multimedialną dotyczącą wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku oraz prezentację poświęconą naszemu patronowi – Stefanowi Rowińskiemu.

Taki apel był dla uczniów żywą lekcją historii. Dzięki niemu mogli poznać przeszłość swojego Narodu, zrozumieć dlaczego to święto, obchodzone 11 listopada, odgrywa tak ważną rolę w naszym kraju oraz mogli bliżej poznać postać Stefana Rowińskiego.