Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2017-11-08 | Views: 568

Dzień  8 listopada 2017 roku był dniem szczególnym dla 37 pierwszoklasistów uczęszczających do dwóch klas naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli zaproszenie goście: pani Ewa Matecka – Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, pani Aleksandra Zuchowska – Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, ksiądz Dominik Wodniczak  - Proboszcz Parafii św. Rodziny, pan Przemysław Reterski – Przewodniczący Rady Rodziców oraz Rodzice, których powitała Dyrektor Szkoły – pani Jolanta Przybyłek.

Najpierw odbyło się  uroczyste ślubowanie złożone na sztandar szkoły. Następnie na prośbę przedstawiciela Rodziców, dzieci zostały pasowane przez panią Ewę Matecką – Zastępcę Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 i odtąd są  pełnoprawnymi pierwszoklasistami.  Po części oficjalnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i pióra ufundowane przez Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – panią Beatę Klimek, słowniczki ortograficzne od Rady Rodziców, „rożki obfitości” od Rodziców oraz przybory szkolne od koleżanek i kolegów z klasy II.
W części artystycznej  pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią śpiewać, tańczyć, recytować; znają niektóre litery, cyfry, przepisy ruchu drogowego, patrona szkoły, ojczyznę oraz dbają o środowisko.  Po zakończonej uroczystości ślubowania uczniowie udali się do klas na spotkanie z rodzicami i wychowawcami – panią Moniką Trzcielińską oraz panią Ewą Portasiak-Włodarczyk.  Dopełnieniem uroczystości ślubowania- zgodnie z tradycją naszej szkoły,  będzie posadzenie na terenie boiska klasowych drzewek ozdobnych.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych radosnych chwil w naszej szkole i wielu sukcesów w nauce!