MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I-III

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2017-10-21 | Views: 396

17 października odbył się  XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod tytułem   „Zdrowe dary sadów, lasów i ogrodów w utworach Marii Konopnickiej” zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Klasy pierwsze to uczennice: Maria Lisiak, Lena Kraszkiewicz i Agata Strzelczak, klasy drugie: Agata Gawrońska, Paulina Napierała i Maja Sobczak. Dziewczynki: Oliwia Jurczak, Tola Kierzek i Kamila Rojek tworzyły zespół  klasy IIIa. Dużą  niespodziankę sprawili nam drugoklasiści i trzecioklasiści, którzy zdobyli  trzecie i drugie miejsce na swoich poziomach, wśród uczniów wielu ostrowskich szkół.

Trzyosobowe drużyny z klas I, II i III przystąpiły do tworzenia swoich dzieł, różnymi technikami: klasy pierwsze - malowały pastelami olejnymi, drugie - pastelami suchymi, trzecie - farbami plakatowymi barwne dary sadów , lasów i ogrodów opisane w wierszach poetki. Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, barwne i ciekawe prace.  Prace oceniali przedstawiciele Powiatowej Galerii Sztuki. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i  zachęcamy do rozwijania swoich talentów.