NOWE BOISKO DLA UCZNIÓW OSTROWSKIEJ „TRZYNASTKI”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2017-10-01 | Views: 498

Pokazy koszykarskie, popisy taneczne, biegi sprawnościowe i przede wszystkim dużo świetnej zabawy. 29 września w atmosferze sportowego święta odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego.
Marzenia o profesjonalnej bazie do nauki i uprawiania sportu stały się dla uczniów ostrowskiej „trzynastki” rzeczywistością. W piątkowe popołudnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie i oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego.

- Nowy obiekt znacznie poszerzy możliwości rozrywek sportowych dla uczęszczających tu uczniów. Chcemy, by najmłodsi, ale także mieszkańcy Ostrowa, rozwijali swoje zainteresowanie sportem, aktywnie spędzali wolny czas, ale także integrowali się poprzez sport  - powiedziała po uroczystym otwarciu boiska Prezydent Beata Klimek.
- Dziś spełniają się marzenia o budowie w osiedlu boiska wielofunkcyjnego. Co ważne, będzie mogło z niego skorzystać blisko 3 tysiące mieszkańców Pruślina, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości - zwróciła się do uczniów i mieszkańców swojego osiedla Aleksandra Zuchowska, Radna Rady Miejskiej i przewodnicząca Rady Osiedla Pruślin.
Głos zabrała także pani dyrektor SP 13 Jolanta Przybyłek, która w swoim przemówieniu  zwróciła uwagę na istotną rolę aktywności fizycznej w procesie kształtowania i wychowania młodego człowieka.
            Po części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3.  Na zakończenie rozegrano pokazowy mecz uczniów SP 13 z koszykarzami BM SLAM STAL – Tomasz Ochońko, Aron Jahnson, Grzegorz Kulka i koszykarkami TS OSTROVIA – Karolina Pus, Monika Jasnowska, Brianna Lewis.
Boisko jest ogólnodostępne, obiekt umożliwia uprawianie różnych dyscyplin: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Nawierzchnia na obiekcie wykonana została z poliuretanu.  Inwestycja powstała w ramach INICJATYWY LOKALNEJ (grupa inicjatywna zgłasza pomysł do urzędu, wykonuje wkład własny, a miasto finansuje zadanie).