28 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkolne zestawy podręczników na rok szkolny 2021/2022


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów
Telefon: +48 62 58 22 31

Aktualności 2020/2021
 

W klasie 3a odbyła się praktyczna lekcja na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Następnie dzieci zrobiły kolekcję znaków drogowych.

  


Dnia 10 września klasa VIII pod opieką wychowawcy oraz policjanta wybrała się na wycieczkę rowerową. Trasa rozpoczynała się pod szkołą, a celem były „Piaski-Szczygliczka”. Uczniowie wykorzystali ładną pogodę, wypożyczyli szkolny sprzęt sportowy i postanowili się zintegrować oraz spędzić miło czas na zarezerwowanym wcześniej Boisku Wielofunkcyjnym w Parku Przygód. Nie obyło się też bez wspólnego posiłku. Po rozgrywkach sportowych rodzice przygotowali dla uczniów pyszną pizzę oraz napoje. Pogoda dopisała, więc zadowoleni bezpiecznie wrócili na rowerach do szkoły. Polecamy wszystkim taki sposób spędzania czasu wolnego.


    


W wyniku wyborów, które przeprowadzone zostały 10 września, wyłoniona została nowa Rada Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została uczennica klasy VIII Aleksandra Muszyńska, zastępcą Kamila Rojek z klasy VIIa. Funkcję skarbnika będą pełnili Maja Sobczak z klasy VI oraz Jakub Reterski uczeń klasy VIII.
Nowemu Samorządowi życzymy energii i zapału do realizacji swoich pomysłów!

  


W Narodowym Dniu Tenisa Stołowego rozegrano w Poznaniu I Grand Prix Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym. Bardzo dobre 5 miejsce w tych zawodach zajął uczeń klasy VB, Filip Pioch. Filip z racji tego, że w tym sezonie przeszedł do wyższej kategorii wiekowej młodzików i nie miał punktów z rankingu, musiał startować w eliminacjach. Filip przeszedł eliminacje bez problemów i awansował do turnieju głównego. W turnieju głównym również grał bardzo dobrze, ulegając dopiero po zaciętym meczu w półfinale zwycięzcy I Grand Prix, Bartoszowi Sułkowi. Filip Pioch ciężko trenował podczas wakacji uczestnicząc w trzech obozach sportowych, co przyniosło wymierne efekty już na początku sezonu 2021/2022. Filipowi należą się gratulacje za bardzo dobry występ w tych zawodach.

  


Lena Kraszkiewicz, uczennica klasy 5b, zwyciężyła w konkursie o zasięgu powiatowym zorganizowanym przez Mediatekę i Bibliotekę Publiczną w Ostrowie Wielkopolskim „Między literaturą a filmem – komiks”. Lena wykazała się wszechstronnymi twórczymi umiejętnościami do stworzenia historyjki „Magiczny krokus”, którą zilustrowała i przedstawiła w formie komiksu. Zwycięskie dzieło można obejrzeć w oknie Mediateki.
Brawo Lenka i życzymy dalszych sukcesów!


    


Image: Powitanie pierwszoklasistów

1 września 2021 r. zainaugurowany został nowy rok szkolny.
Szczególnie ciepło powitaliśmy Pierwszaki, dla nich to dzień dziś nie byle jaki,

dla nich to dzień bardzo wesoły, bo pierwszy raz idą do szkoły.

Więc niech się dzisiaj uśmiechają i razem z nami szkołę witają.
Gości powitała Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek oraz wychowawczynie klas - Romana Wojtczak i Daria Mazur-Kędziora, Żaneta Walczak

      


W ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:
- filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

- film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

- film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.   


  


Nasz Syn Skończył Szkołę Podstawową. Cieszymy się bardzo, że Brajan mógł razem ze swoimi kolegami i koleżankami odebrać świadectwo i tym samy rozpocząć nowy etap w swoim życiu.
Przy tej szczególnej okazji pragniemy podziękować Wszystkim, którzy byli dla nas wsparciem w ostatnich dwóch latach. Był to ciężki czas ale przetrwaliśmy go.
Zaangażowanie w pomoc Brajanowi była ogromna i płynęła z każdej strony.
Dziękujemy Dyrekcji, Pani Kasi, Nauczycielom, Rodzicom, wszystkim pracownikom Szkoły i oczywiście Kolegom i Koleżankom Brajana.
                                                                                                         Brajan z Rodziną

 

    


25 czerwca 2021 r. podczas uroczystego spotkania w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego pożegnano absolwentów klasy ósmej. Dyrektor szkoły pani Jolanta Przybyłek oraz wychowawca pani Katarzyna Dudkiewicz podsumowały długą ośmio- i dziewięcioletnią drogę edukacyjną młodych ludzi, która nie zawsze była łatwa, często wymagała ciężkiej pracy uczniów i wsparcia rodziców i nauczycieli. Absolwenci z rąk pani dyrektor, przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Stasiak i Klasowej Rady Rodziców odebrali świadectwa oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Do Złotej Księgi Wyróżnionych Uczniów zostało wpisanych aż 12 osób. Byli to:
Muszyńska Daria
Lisiak Aleksandra
Gawroński Bartłomiej
Gąsiorowska Anna
Kopeć Martyna
Rakuła Brajan
Mikołajczyk Julia
Zielińska Julia
Dybioch Agata
Kopeć Partyk
Cierniak Julia
Kraszkiewicz Jakub

 

galeria zdjęć

    


Strona 2 z 30First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji