6 sierpnia 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2017/2018
 

1 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Marii Konopnickiej. Na szkolnym  ORLIKU przygotowano  stanowiska konkursowo- zabawowe, na których dzieci z ostrowskich szkół mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach: badminton, piłka nożna, koszykówka, skoki w dal, skoki w wzwyż, itp. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali drobne upominki.    


W środowe popołudnie, 30 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 odbył się Festyn Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Festyn swoją obecnością uświetnili: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, Radna Miejska Ostrowa Wielkopolskiego i Przewodnicząca Rady Osiedla „Pruślin” Aleksandra Zuchowska, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi Grażyna Rakowska. Część artystyczną rozpoczęto tańcem „Belgijka” w wykonaniu całej społeczności szkolnej. W programie znalazły się także występ wokalny, taneczny oraz zabawy przy dźwiękach tanecznej muzyki disco i zumba. Zgromadzeni goście mogli także obejrzeć i wysłuchać informacji o zwyczajach, tradycji i kulturze Turcji. Prezentację przygotowali uczniowie kl. 3, którzy zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej.

    Czytaj więcej...


pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego skierowany jest dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopols

27 kwietnia odbył się  w naszej szkole I etap konkursu i wyłoniono zespół uczniowski
w składzie: Jakub Reterski, Patryk Kopeć, Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Martyna Kopeć. Uczniowie Ci uczestniczyli w finale  (II etap) konkursu 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dwóch z nich rozwiązywało  zadania indywidualnie w czasie 60 minut. Czwartoklasista walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasista o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pozostali 3 uczniowie realizowali zadania zespołowo i walczyli o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. W finale konkursu uczeń z klasy V naszej szkoły, Patryk Kopeć otrzymał tytuł „Wicemistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a drużyna w składzie: Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Martyna Kopeć zajęła III miejsce w rywalizacji zespołowej walczącej o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. Gratulujemy zwycięzcom!!!


    


Uczniowie klasy 1a mogą spokojnie nazywać się przyjaciółmi pszczół. Wszystko za sprawą tego, że brali aktywny udział w zajęciach, na których dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu pszczół oraz jak w bezpieczny sposób zachowywać się w pobliżu tych owadów. Następnie pięknie pomalowali ule i odwiedzili pszczelarzy, z którymi chętnie zrobili sobie zdjęcia. Na koniec każdy otrzymał dyplom przyjaciela pszczół i słodką niespodziankę w postaci pysznego miodu.

    


Strona 6 z 49First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji