21 września 2020
Aktualności 2016/2017

Dzień Ziemi – szkolny, osiedlowy, miejski

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2017-04-24 | Views: 467

22 kwietnia to data ważna i  bliska mieszkańcom Ziemi. Jest to dzień podejmowania różnych inicjatyw społecznych mających na celu zwrócenie uwagi na środowisko.

21 kwietnia 2017 rok

W naszej szkole gościliśmy pszczelarza – pana Stanisława Molkę. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z naturą pszczół.  Dzieci najpierw wysłuchały ciekawych opowieści pszczelarza dotyczących hodowli, zachowania i życia  pszczół oraz produkcji miodu.

22 kwietnia 2017 rok

Uczniowie klas trzecich oraz czwartej wraz z panią Dyrektor i  opiekunami  udali się na ostrowski Rynek na miejskie obchody Dnia Ziemi.  Uczestniczyliśmy w happeningach: „Rower Pomaga”  i „Ziemia w naszych rękach” przygotowanych przez fundację „Arka”.

23 kwietnia 2017 rok

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czynnie włączyli się w obchody VI Osiedlowego Dnia Ziemi. W niedzielne popołudnie w budynku Publicznego Przedszkola Nr 3 przedstawiliśmy zaproszonym gościom oraz mieszkańcom osiedla efekty naszej  pracy dotyczącej troski o środowisko. ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli lub byli współtwórcami obchodów Dnia Ziemi w szkole, w osiedlu, w mieście pod hasłem „ W kierunku natury”.
21 kwietnia 2017 rok
      Obejrzały film edukacyjny o pszczołach  i pszczelarstwie. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali i dotykali przedmiotów używanych przez pszczelarza przy pracach związanych z wydobyciem miodu z uli oraz zadawali gościowi pytania. Bardzo dziękujemy panu Stanisławowi Molce za bardzo interesującą  lekcję przybliżającą nam naturę pszczół!
22 kwietnia 2017 rok
    Happening „Rower Pomaga” zwrócił uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza i zachęcił do jak najczęstszego korzystania z roweru zamiast samochodu. Happening „Ziemia w naszych rękach” ukazał  wszystkim zebranym  problem zaśmiecania naszej planety. Ponadto dzieci świetnie bawiły się podczas malowania na  kartonach  „Zielonego Miasta”, rozwiązywania rebusów, krzyżówek, labiryntów, malowania i rozpoznawania ptaków  przygotowanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami i MZO. Za wykonane poprawnie zadania otrzymali nagrody, a za przyniesione elektrośmieci – bratki. Udział w miejskich obchodach Dnia Ziemi był dla nas nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, świetnej zabawy, ale też możliwością spotkania ludzi interesujących się problemami naszego środowiska.
23 kwietnia 2017 rok
    Uczniowie klas „0”, I, II zaprezentowali prace plastyczne pt. „Przyroda – moja miłość”. Uczniowie klas III-IV zwrócili uwagę na zanieczyszczenie środowiska, szczególnie lasu w przedstawieniu „Z Ziemią za pan brat".Modele i modelki zaprezentowali stroje, a konferansjerzy je przedstawili. Wysłuchaliśmy wykładu nt. „Wpływ zanieczyszczenia środowiska na zdrowie człowieka”, a następnie uczestniczyliśmy w marszu ekologicznym ulicami osiedla i dyskotece ekologicznej.
Kolejne już obchody Dnia Ziemi zgromadziły dzieci, młodzież oraz dorosłych, aby bogatsi w wiedzę i przeżycia świadomie troszczyli się  o naszą planetę – Ziemię.

Print Bookmark and Share