20 listopada 2019
Aktualności 2014/2015

Apteczki pierwszej pomocy- Ratujemy i uczymy ratować

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2015-06-26 | Views: 611

Od września 2011 roku - 4 lata - nasza szkoła  realizuje program "Ratujemy i uczymy ratować". W dniu zakończenia roku szkolnego 2014/15 uczniowie klas 1 - 3 otrzymali świadectwa ukończenia nauki z hologramami tego programu oraz apteczki pierwszej pomocy. Fundacja WOŚP postanowiła w tym roku szkolnym przekazać najaktywniejszym uczestnikom Programu tekturowe walizeczki-apteczki. Trafiły one do uczniów klas I-III, którzy w mijającym roku szkolnym uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Apteczki to piękne kolorowe pudełka wykonane przez firmę Stora Enso, tę samą, która na styczniowy Finał WOŚP przygotowuje orkiestrowe skarbonki.

W przekazanej przez WOŚP apteczce znajdują się najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak rękawiczki, maseczka o prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny. Zostało tam jednak trochę miejsca, aby nauczyciele po konsultacji z rodzicami zrobili dodatkowy prezent dzieciom i wypełnili je, np. opatrunkami, plastrami, chustami czy dodatkowymi bandażami. Będzie to prawdopodobnie pierwsza osobista apteczka ucznia, która będzie jednocześnie fantastycznym prezentem na zakończenie roku. W całym kraju do rąk "małych ratowników" trafiło 200 tysięcy apteczek. Ich przekazanie odbywa sie dzisiaj podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Print Bookmark and Share