4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2014/2015
 

II Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Malowana kolęda” z cyklu „Święta tuż, tuż” został rozstrzygnięty.  Dnia 10 grudnia 2014 roku w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie laureatom nagród i dyplomów. Gratulujemy uczniom z naszej szkoły: Annie Gąsiorowskiej (kl. II) i Bartoszowi Cierniakowi (kl. III) uzyskanych wyróżnień za swoją twórczą plastyczną.
   Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w Forum – Synagoga do dnia 19 grudnia 2014 r..

  Czytaj więcej...


Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs na ekslibris szkolnej biblioteki. Łącznie wpłynęło ponad 30 prac a komisja konkursowa oceniła je pod kątem m.in. oryginalności pomysłu, estetyki wykonania i bezpośredniego nawiązania do tematyki bibliotecznej.
       Czytaj więcej...


przedstawienie miejskie

Jak co roku przed świętami dla dzieci z ostrowskich przedszkoli, „zerówek” oraz pierwszych klas szkół podstawowych 5 grudnia przygotowano uroczystości „mikołajkowe”. Rozpoczęły się one rozświetleniem choinki na ostrowskim rynku. W  Ostrowskim Centrum Kultury zostało natomiast  wystawione przedstawienie pt. „Mikołajowe Gwiazdki Szczęścia".  Aktorami przedstawienia są dzieci, rodzice oraz nauczyciele z  G.J.P-II,  G-3, SP- Edukator, SP -13, PP-8, PP-14, PP-16, PP-7.
- ZOBACZ FILM

um.bsc.tt.com.pl/miasto/aktualnosci/10156-mikolajowe-gwiazdki-szczescia-zobacz-film   


"Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego

W piątkowe południe uczniowie klas 4 – 6 gościli w murach Auli UAM w Kaliszu na Koncercie Mikołajkowym w wykonaniu orkiestry Filharmonii Kaliskiej.  Muzyka Czajkowskiego ukazała dziecięcy świat, w którym królowała przygoda i niczym nieograniczona fantazja. Marsz, Taniec Wieszczki Cukrowej, Tarantella, Trepak i Taniec chiński to najpiękniejsze fragmenty, które z baletu „Dziadek do orzechów” wysłuchaliśmy na wspaniałym koncercie.

      


 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 13 przedstawienie pod hasłem "Najlepsze prezenty ukryte są w sercach" było kontynuacją przygotowań do świąt bożonarodzeniowych. Aktorami byli uczniowie głównie z klasy IV wspierani przez aniołki grające na fletach z klasy II oraz roztańczone dzieci z oddziałów "0".


    Czytaj więcej...


W środę 3 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 13 przybyła Orkiestra Świętego Mikołaja, aby rozpocząć czas przygotowań do Dnia Świętego Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Muzycy z Filharmonii Kaliskiej przemaszerowali w takt muzyki przez Laponię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Niemcy i Polskę w rytmach znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej, kolęd i pastorałek. Publiczność uczniowska przyjęła gości entuzjastycznie.
Serdeczne podziękowania dla Tria Instrumentów Dętych w składzie Tomasz Banasiak, Marcin Wieczorek i Roman Kowalczyk.
 

  


"Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie"

W dniu 4 listopada 2014 r. rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny BRD „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie”, który został zorganizowany w ramach realizacji V edycji projektu „Odblaskowa Szkoła”. Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
  Szczegółowy opis konkursu wraz z wszystkimi wynikami znajduje się na stronie internetowej:
www.sp2dt.pl/konkursy/wynikiodblaskowo.htm
forum.interklasa.pl/mvnforum/viewthread

  Czytaj więcej...


3 grudnia 2014 r. w klasie V odbył się konkurs z języka niemieckiego. Tematyka obejmowała wiadomości o krajach niemieckojęzycznych. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – ich kulturze, geografii, historii, polityce, sporcie, zwyczajach, znanych miejscach i osobach.

 

    Czytaj więcej...


Strona 13 z 20First   Previous   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji