4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2014/2015
 

19 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W kategorii solistów klas 4 - 6 uczennica klasy 5 - Anna Klah zajęła I miejsce prezentując utwór w rosyjskiej wersji językowej. W kategorii klas 1 - 3 naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Banasiak z klasy 2. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  


W czwartek 15 stycznia br. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Nasza uczennica - Martyna Galewska - zdobyła 35 punktów i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego wojewódzkiego etapu konkursu.
Życzymy Martynie zdobycia tytułu laureata i trzymamy za nią kciuki!

  Czytaj więcej...


14 stycznia 2015 roku na lekcję przyrody uczniowie klasy VI wyruszyli do gospodarstwa rolnego państwa Wawrzyniaków  w poszukiwaniu ssaków i ptaków. W Pruślinie są cztery gospodarstwa rolne. Gospodarze pokazali zabudowania gospodarskie wraz ze zwierzętami. Uczniowie widzieli hodowlę świń wraz z małymi, kilkudniowymi prosiętami, krowy i cielęta, psa, kota syjamskiego oraz kury. 

  Czytaj więcej...


14 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego
dla uczniów szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Rant, Martyna Galewska i Julia Prażmo z klasy 6.
Cieszy nas fakt, iż Weronika Rant zakwalifikowała się do drugiego  etapu konkursu.
                        
    Czytaj więcej...


Aby przybliżyć wszystkim historię Bożego Narodzenia  dzieci  z zerówek 5 i 6 letnie  odegrały  przedstawienie - Jasełka. Dnia 17 grudnia 2014 roku wystąpiły dla  rodziców, natomiast 19 grudnia 2014 roku zaprezentowały swój występ dla nauczycieli oraz zaproszonych gości.  Uczniowie przebrani w piękne stroje przygotowane przez rodziców z zaangażowaniem  odegrały swoje role. Po występie zostali nagrodzeni licznymi brawami.  Na zakończenie Pani  Dyrektor  podziękowała wszystkim uczniom, ich opiekunom oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
    


 Nasza szkoła została zaproszona przez UNICEF do udziału w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu jest pomoc dzieciom w Południowym Sudanie. Tak jak, w poprzednich latach nasi uczniowie aktywnie włączyli się w akcję charytatywną. W salach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach zostały umieszczone plakaty kampanii. Każda klasa otrzymała również plakat z wykrojem laleczki. Teraz  przed uczniami zabawa w  zaprojektowanie laleczek i ich wykonanie, czyli podróż przez różne rejony naszej Planety.
   Charytatywne laleczki - piękne i niepowtarzalne zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w szkole. O dużym zaangażowaniu i ofiarności uczniów i ich rodziców świadczy fakt, że wszystkie laleczki zostały zakupione. Uzyskane fundusze zostały wpłacone na konto UNICEF.

Koordynator projektu Małgorzata Kraszkiewicz dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc i finansowe wsparcie projektu „Wszystkie Kolory Świata”.
    


IV miejsce w powiecie ostrowskim

„Najlepszy z najlepszych” to nowy konkurs, który został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim.  Naszą szkołę reprezentował Kacper Banaś z klasy VI. Kacper zajął II miejsce w etapie gminnym i IV miejsce w etape powiatowym. Gratulujemy"!!!


    Czytaj więcej...


W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13

Dnia 10 grudnia  2014 r. od  godziny 16.00-17.00  odbyła się druga część Warsztatów Plastycznych  dla Dzieci Pięcioletnich wraz z Rodzicami. Uczniowie z zerówki  zaprezentowali  występ o tematyce świątecznej. Dzieci pięcioletnie z pomocą rodziców oraz pań z zerówek miały możliwość wykonania pracy plastycznej – Świętego Mikołaja. Zajęcia sprawiły wiele radości dzieciom oraz ich rodzicom.
Kolejne spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2015 r.. Serdecznie zapraszamy. Zajęcia przygotowały pani Violetta Krzak oraz Marta Kaczmarek.
    


Strona 12 z 20First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji