4 lipca 2020
Archiwum 2012/2013

"My to wiemy i Ty też, że 13. EKO jest"

Categories: | Author: Ewa Portasiak | Posted: 2013-05-06 | Views: 553

Powyższe hasło przyświecało uczniom i nauczycielom naszej szkoły podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Trwały one kilka dni, choć tak naprawdę uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w różnorodnych akcjach ekologicznych dbają o naszą planetę przez cały rok.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęły się dnia 18 kwietnia. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w autorskich zajęciach edukacyjnych pt. "Ptaki Ostrowa Wielkopolskiego" oraz "Bocian biały" z ornitologiem - p. Pawłem Dolatą z Południowowielkopolskiej Grupy OTOP. Piękne fotografie autorstwa pana Pawła oraz ciekawe opowieści pozwoliły uczniom poznać ptaki i ich siedliska oraz zrozumieć jak czynnie chronić ptaki.
     Kolejnym dniem związanym z obchodami Dnia Ziemi była wyprawa do pobliskiego lasu. Uczniowie klas I-III szukali w lesie zagrożeń dla człowieka, zwierząt i roślin oraz zastanawiali się co zrobić, aby zagrożenia zlikwidować. Zachwycali się również pięknem wiosennych kwiatów: zawilców, fiołków, kaczeńców i śpiewem ptaków. Wykonali plakaty i rysunki.
     Uczniowie klas IV-VI rywalizowali o zwycięstwo w turnieju wiedzy ekologicznej na boisku szkolnym. Były krzyżówki, testy wiedzy, testy sprawności, rozpoznawanie drzew i krzewów oraz sadzenie drzewek ozdobnych na terenie szkoły.
   Zwycięzcy turnieju ekologicznego - uczniowie klasy VI oraz wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Ziemi otrzymali z rąk dyrektora szkoły - p. Jolanty Przybyłek dyplomy i upominki.
Obchody Dnia Ziemi oraz różnorodne działania ekologiczne podejmowane w naszej szkole uświadamiają dzieciom, jak ważna jest troska o naszą planetę - Ziemię.

Print Bookmark and Share