4 lipca 2020
Archiwum 2012/2013

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 z Przedstawicielem Pogotowia Ratunkowego

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2013-03-18 | Views: 656

Dnia 15 marca 2013r. w Szkole Podstawowej Nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie dzieci  5 i 6 letnich  z Przedstawicielem Pogotowia Ratunkowego – Ratownikiem Medycznym panem Mariuszem Ratajczakiem.

Celem spotkania było zaznajomienie uczniów ze sposobami przeciwdziałania niebezpieczeństwom oraz przewidywanie skutków niebezpiecznych zachowań, a także udzielanie pomocy przedlekarskiej.
Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej części spotkania odbyła się pogadanka  na temat numerów alarmowych, rzeczowności udzielania informacji o poszkodowanym w czasie wzywania Pogotowia Ratunkowego, sytuacjach zagrażających życiu. W części drugiej spotkania uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej, a także wykonywania ćwiczeń praktycznych  z podziałem na grupy w sytuacjach zagrażających życiu.    Spotkanie było bardzo ciekawe , uatrakcyjnione ćwiczeniami praktycznymi. Uczniowie aktywnie w nim uczestniczyli, zadawali wiele pytań, na które otrzymali pełną odpowiedz. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki tematycznie połączone ze spotkaniem, z których się bardzo ucieszyły. Spotkanie uwieczniła wspólna fotografia z panem Ratownikiem Medycznym Mariuszem Ratajczakiem.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ !!!

Print Bookmark and Share