Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Kto czyta, ten wygrywa!

Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.
II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania zdobyła Lena Kraszkiewicz z kl. 2a.
III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” zajął Kamil Słupianek z kl. 3. Gratulujemy!

I – III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Magia liczb”

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się dla klas I – III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Magia liczb”. Celem konkursy było rozwijanie wśród uczniów  zamiłowania do „Królowej Nauk”.  Uczniowie mogli też  zdobytą na lekcjach wiedzę i umiejętności zastosować  w praktycznym działaniu. Przedstawicielami naszej szkoły na konkursie byli: z klas I Franciszek Leśnierowski i Filip Nowakowski, z klas II Maciej Kubis i Aleksandra Kuświk, z klasy III Dominika Dymała i Franciszek Puchała. Franciszek Leśnierowski zajął IV miejsce. Gratulujemy!!!

Uliczna Akcja Społeczna

Nasz tegoroczny udział w Programie PoczytajMy dobiega końca. Mam jednak nadzieję, że uczestnicy są pozytywnie nakręceni na czytanie, zadowoleni ze zdobytych doświadczeń oraz zmotywowani do dalszych działań w Klubie Czytelniczym ZACZYTANI.
Za nami akcje czytelnicze w kl. 1-3, Publicznym Przedszkolu Nr 3 „Jasia i Małgosi”, Zespole Szkół Specjalnych, wizyta w Mediatece oraz Uliczna Akcja Społeczna.
Punktem kulminacyjnym naszych działań była Uliczna Akcja Społeczna polegająca na popularyzacji czytania wśród społeczności lokalnej. Właśnie w tym celu, za zgodą odpowiednich władz, zostawiliśmy kilka śladów naszej działalności.
Na chodniku, w okolicach szkoły uczestnicy Klubu odbili kilka haseł zachęcających do czytania książek, bo „Czytanie książek jest trendy, cool i mega.”

Magia liczb

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się dla klas I – III konkurs matematyczny pt.: „Magia liczb”. Celem konkursy było rozwijanie wśród młodych adeptów zamiłowania do „Królowej Nauk”. Uczniowie mogli też zdobytą na lekcjach wiedzę i umiejętności zastosować w praktycznym działaniu. Przedstawicielami naszej szkoły na konkursie byli: z klas I Franciszek Leśnierowski i Filip Nowakowski, z klas II Maciej Kubis i Aleksandra Kuświk, z klasy III Dominika Dymała i Franciszek Puchała. Franciszek Leśnierowski zająl IV miejsce. Gratulujemy!!!

Zajęcia integracyjne w klasach młodszych

W klasie 2b odbyły się zajęcia integracyjne. Klasa bardzo fajnie ze sobą współpracowała oraz z uśmiechem brali udział w każdych zabawach.
www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2419954411382455/2419954204715809/


 

XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  XI Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W zmaganiach konkursowych  zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4,  Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr  9, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej Edukator. Konkurs był już II ETAPEM i składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Patryk Kopeć, drugie miejsce uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 5 - Wojciech Czechmanowski, natomiast trzecie miejsce zajęli dwaj uczniowie: Krzysztof Piec ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Feliks Mielcarek ze Szkoły Podstawowej nr 9.
Po części grupowej najlepszą drużyną, która uzyskała tytuł „MATEMATYKÓW ROKU 2019” zostali uczniowie naszej szkoły w składzie: Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Patryk Kopeć.

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"

Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowana została do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
Dzisiaj 22 maja odbyło się przesłuchanie konkursowe. W przesłuchaniach konkursowych co najmniej połowa uczniów szkoły miała za zadanie zaśpiewać a cappella 3 utwory – hymn państwowy i dwa wybrane spośród ośmiu regulaminowych utworów hymnicznych. W tym roku, w związku z przypadającą 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów znalazła się „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali oprócz Hymnu Narodowego  "Rotę" i " Odę do radości". 98 uczniów klas 4 - 7 przygotowała pani Romana Wojtczak. Gratulujemy wytrwałości w nauce i pięknego śpiewu.

„TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA” W SP 13

20 maja w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się IX  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim pod hasłem „Twardy orzech do zgryzienia” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Organizatorką i pomysłodawcą konkursu jest pani Katarzyna Dudkiewicz.
 

 

 

Czytaj więcej...
100 - lecie PCK

W dniu 19 maja odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia działalności PCK w Polsce. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie: Bartosz Cierniak, Laura Pałasz i Klaudia Rachwalska. Delegacje i zebrani goście przeszli od siedziby PCK na ulicy Wolności do Rynku, gdzie nastąpił akt ślubowania na sztandar PCK przedstawicieli różnych pokoleń. Złożono również kwiaty pod tablicą pamiątkową PCK na ul. Wolności oraz Prezesa PCK Stanisława Rowińskiego. Uroczystości zakończyły się Mszą Św. w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika. 

XIX Zlot Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego

18 maja 2019 roku uczniowie klas V-VII wraz z opiekunami uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez PTTK w naszym mieście w ramach XIX Zlotu Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego. Wybraliśmy trasę dowolną, która wiodła przez malownicze miejscowości naszego regionu: Czekanów, Lewków, Michałków,  Słaborowice,  do mety rajdu – Górzna.
W Górznie mieliśmy okazję zobaczyć drewniany, zabytkowy Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Mateusza. Przewodnicy PTTK opowiedzieli ciekawostki związane z historią kościoła. Zwiedziliśmy także wnętrza  pięknego, ponad stuletniego, zabytkowego  pałacu Lipskich i spacerowaliśmy po parku. W drodze powrotnej na lotnisku w Michałkowie podziwialiśmy modele samolotów i obserwowaliśmy ich akrobacje w powietrzu.
Aktywnie spędzony czas w sobotnie przedpołudnie pozwolił nam nie tylko lepiej  poznać  nasz region, ale też lepiej poznać kolegów i koleżanki.

Strona 3 z 23Początek   Wstecz   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Dalej   Koniec