Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Ciekawi ludzie, ciekawe zawody

19 lutego naszą szkołę odwiedził student z Maroko. Taha opowiedział o kulturze, zwyczajach i tradycyjnych potrawach swojego kraju. W prezentacji multimedialnej zaprezentował piękne i ciekawe miejsca, które warto odwiedzić będąc w Maroko. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały studenta i na koniec zadawały różne pytania. Celem takich spotkań jest zaszczepienie w dzieciach chęci poznawania świata, różnorodności kultur oraz tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka .
 

„…iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Tym razem do Filii Nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży wybrała się klasa 5 a i 5 b. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada każdego roku 21 lutego.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Biblioteki i jej zbiorów. W kolejnym etapie uczniowie obejrzeli spot kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Ponadto, młodzież miała okazję zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami tj. łamańce językowe, kalambury z wykorzystaniem cytatów, tworzenie wyrazów z wybranego słowa, odgadywanie znaczenia związków frazeologicznych oraz staropolskich wyrazów.
Na zakończenie spotkania przygotowano niespodziankę jaką była zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.
 

Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

„Wystarczy pozwolić ponieść się fantazji tkwiącej w naszej duszy
i rozpalić wyobraźnię.” (Rainer Maria Rilke)

Dnia 18 lutego w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych:
„Moja ulubiona postać z bajki”, w kategorii kl. 1-3
„Plakat reklamujący wydarzenie biblioteczne”, w kategorii kl. 4-7
Wśród wielu dostarczonych prac w kategorii 1-3 Komisja Konkursowa wyłoniła 3 zwycięzców oraz 3 wyróżnionych:

Czytaj więcej...
Rajd pieszy „Uroki zimy”

17 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem już po raz kolejny wzięli udział w X Rajdzie „Uroki Zimy”, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Wybraliśmy trasę pieszą „PTTK-kowską”, która wiodła ulicami naszego miasta: Starotargową, Wolności, Krotoszyńską, Bema, Batorego.  Podczas wędrówki poznaliśmy historię i współczesność naszego miasta. Na mecie rajdu, czyli w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy Policji i Straży Pożarnej oraz zobaczyć pojazdy, jakimi dysponują te służby.  
    Uczestnictwo w rajdzie pozwoliło nam poznać ciekawe fakty dotyczące naszego miasta, pracę policjantów i strażaków oraz aktywnie wypocząć w niedzielne przedpołudnie.

 

Walentynki szkolne

Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji. W romantyczny nastrój wprowadziła nas już od kilku dni klasa V, która wraz z wychowawczynią ozdobiła szkołę walentynkowymi amorkami i serduszkami. Uczennice klasy VII tradycyjnie otwarły „pocztę walentynkową” i dostarczyły szczęśliwym wybrańcom kartki, które wysłali im ich wielbiciele z różnych klas. Z kolei dziewczyny z klasy VI obdarowały wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowanymi wcześniej mini walentynkami.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku!

Sukces Agaty Gawrońskiej

W lutym 2019 roku Agata Gawrońska - uczennica III klasy - została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów klas skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia "Młodzi artyści na Zamku w Suchej Beskidzkiej"
Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni ze wspaniałych osiągnięć Agatki

Walentynki w Bibliotece

Dziś, z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych, rozmawialiśmy o Miłości.
Na wstępie Naszego spotkania dzieci z kółka czytelniczego „Wspólnie czytamy świat odkrywamy” rozwiązywały rebusy i inne zadań przygotowane przez panią bibliotekarkę.

Czytaj więcej...
Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

13 lutego uczniowie klasy 1 A, 3 i 4 B ostrowskiej trzynastki gościli w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Partyzanckiej. Dzieci podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Walentynek zaprezentowały taniec ludowy, piosenki zimowe i patriotyczne.Grupa uczennic z klasy 3 i 4 B, uczęszczających na zajęcia umuzykalniające wykonała kolędy i popularne utwory na fletach prostych. Na zakończenie wykonano Sto lat. Dla mieszkanców Domu były to dźwięki ich młodości, razem wspólnie z dziećmi wyśpiewane. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zajęcia uczniów klas II –VII na lodowisku miejskim

13 lutego 2019 roku chętni uczniowie klas II – VII wyjechali na lodowisko miejskie, aby w terenie zrealizować zajęcia z wychowania fizycznego.  Uczniowie uczyli się jazdy na łyżwach lub doskonalili indywidualne umiejętności już nabyte.   Hartowali swój organizm, przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania na lodowisku i przekonali się, że łyżwiarstwo jest bardzo dobrą formą aktywnego spędzania wolnego czasu zimą. Wszystkim uczniom taka forma zimowej aktywności ruchowej bardzo się podobała.

Interesujący gość w 2 a

Uczniów klasy 2 a odwiedził pan Tomasz, który pracuje na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. W ciekawy sposób opowiedział czym się zajmuje oraz jakie są wyzwania związane z tak odpowiedzialną pracą polegającą na wydobyciu ropy i gazu na środku morza. Uczniowie na podstawie filmów i zdjęć mogli wyobrazić sobie, jak wygląda zwykły dzień w takim miejscu. Była to niezwykle interesująca lekcja.

Strona 10 z 23Początek   Wstecz   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Dalej   Koniec