Szczegóły artykułu

„GIMNASTYK-TANCERZ”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2015-01-18 | Views: 1619

Ruch jest ogromną i naturalną potrzebą każdego dziecka. To podczas ruchu wszechstronnie i prawidłowo rozwija się organizm dziecka, jego psychika; u dzieci kształtują się nawyki zdrowego stylu życia.
„Gimnastyk-tancerz” to kolejna sprawność, którą uczniowie klas pierwszych zdobywali w ramach zajęć „Mały Mistrz”.

Dzieci wykonywały ćwiczenia o charakterze zwinnościowym na materacu, próby równowagi i zwinności na ławeczce, ćwiczenia na drążku, na drabinkach, ze skakankami. Uczniowie klasy Ia opanowali proste formy taneczne „polki”, a uczniowie klasy Ib proste formy taneczne „krakowiaka”. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nie tylko układów tanecznych, ale także współdziałania w zespole.  Nabyte umiejętności taneczne zostaną zaprezentowane  podczas oficjalnych występów szkolnych z okazji „Dnia Seniora” oraz „Dnia Rodzica”.
Zarówno gimnastyka jak i taniec przysporzyły uczniom wiele radości, pozwoliły na wyzwolenie ruchu, uzewnętrznienie myśli i emocji.