Search Tags
URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

W ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”  24 października obchodzono w naszej szkole Urodziny Książkowego Misia, czyli DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
Na imprezę czytelniczą uczniowie klas I-III przynieśli  swoje domowe pluszowe misie oraz ozdobiły odzież sylwetką miśka. Tola Kierzek i Kacper Brzezicha uczniowie klasy IIIa przeczytali koleżankom i kolegom fragmenty książki A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Na koniec uroczystości Kubuś Puchatek przygotował dla dzieci słodkie, „Co nieco”, a młodzi  lektorzy otrzymali  duże brawa i słowa podziękowania za piękną prezentację przygód Puchatka i jego przyjaciół.
 Spotkanie czytelnicze wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci, które w swoich salach  wykonały prace plastyczne nt. wysłuchanego fragmenty z życia Kubusia Puchatka.

SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI Z KSIĄŻKĄ

21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach programu „Czytające Szkoły”. Tym razem gościem spotkania byli uczniowie klasy szóstej Bartek i Kuba. Chłopcy przeczytali opowiadania: „Franklin pomaga koledze” i ”Franklin i nowy przyjaciel” autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark. Przygody bohaterów  lektury uczyły życzliwości i wzajemnej pomocy. Uczniowie klas I-III z dużym zainteresowaniem słuchali obu czytanych książek. Impreza czytelnicza zakończyła się wykonaniem przez każde dziecko „życzliwej buźki”, którą podarowały swoim szkolnym rówieśnikom.

MIKOŁAJKI Z KSIĄŻKĄ

Podczas SZKOLNYCH MIKOŁAJEK uczniowie klas I-III wysłuchali listów dzieci pisanych do Świętego Mikołaja. Pięknie  przeczytał je Marcel uczeń klasy IIIb. Przy migoczącej choince szybko i magicznie upłynął DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”.

ZIMOWA OPOWIEŚĆ – spotkanie czytelnicze

23 stycznia 2018 roku odbyło się comiesięczne spotkanie czytelnicze w ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”. Tym razem uczniowie wysłuchali zimowej bajki pt. Gwizdek i śniegowa kula”  autorstwa Barbary Gawryluk. Lektor z klasy szóstej Jakub Jaźwiec spotkał się z młodszymi kolegami w ich salach lekcyjnych. Kuba przedstawił przygody  sympatycznego świstaka, które wydarzyły się w okresie zimy.  Zachęcił  wszystkich uczniów do przeczytania wszystkich czterech części opowiadań o wesołym i ciekawskim zwierzątku.

Wiosna w poezji

21 marca podczas  SZKOLNEGO PIERWSZEGO DNIA WIOSNY  nauczyciele czytali  wiersze  o tematyce wiosennej. Uczniowie wysłuchali wierszy autorstwa znanych poetów  np. „Pierwiosnek”, „Przyjście wiosny”. Głośnymi brawami dzieci nagradzały nauczycieli za piękną prezentacją poezji.

WIELKANOCNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

23.03.2018r. odbyło się spotkanie czytelnicze w  ramach  programu "Czytające Szkoły". Gościem imprezy była szkolna bibliotekarka p. A. Banasiak. Uczniowie klas I-III wysłuchali  baśni „Słoneczne jajo” autorstwa Elsy Beskow. Przedświąteczna impreza czytelnicza wprowadziła  dzieci w wielkanocny klimat związany z wieloma zwyczajami i tradycjami. Na zakończenie spotkania uczennica klasy trzeciej Tola podziękowała gościowi za piękną prezentacje baśni i wręczyła upominek wykonany przez dzieci – wielkanocnego zajączka.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia obchodzony jest DZIEŃ KSIĄŻKI. Z tej okazji odbyło się spotkanie czytelnicze uczniów kl. I-III w ramach programu Czytające Szkoły. Uczniowie z: kl. Ib Lena  Szczepaniak, kl. IIIa Kacper Brzezicha, Tola Kierzek, Marta Nowak i z kl.IIIb Maja Kmiecik, Marcel Maroszek, Maksymilian Nowacki zaprosili swoich kolegów  i koleżanki do wsłuchanie fragmentów różnych opowiadań, wierszy ulubionych autorów. Wspólne czytanie  bardzo zainteresowało  rówieśników i na pewno dla niektórych było inspiracją do sięgnięcia po książkę.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W naszej szkole 24  maja 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w ramach programu Czytające Szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III, oraz uczniowie klas IV-VI. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie.  Jury konkursu postanowiło przyznać tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA następującym uczniom: Marii Lisiak na poziomie klas pierwszych, Paulinie Napierale wśród drugoklasistów i Marcie Nowak na poziomie klas trzecich.  W klasach starszych wśród czwartoklasistów zwyciężyła Aleksandra Muszyńska, a klas V i VI Daria Muszyńska. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy laureatom!