„O dwóch takich, co ukradli księżyc”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-01-12 | Views: 154
Teatr Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi

9 stycznia 2020 r. w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół uczniowie klas I - IV obejrzeli spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc” z Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi.
 Jacek i Placek, bo tak nazywali się bliźniacy, spędzali całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym a nawet na kradzieżach… Ponieważ nie zamierzali się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanowili ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na próżniacze życie. Wyruszyli w tym celu w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieniła… Była to współczesna, pełna muzyki inscenizacja znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi.