Rozpoczęcie projektu

W ramach projektu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” w świetlicy szkolnej realizowany jest cykl tematów o zdrowym odżywianiu. Na dzisiejszych zajęciach odpowiadaliśmy na pytanie „Dlaczego warto jeść?”. Poza tym dzieci rysowały piramidę zdrowego odżywiania, rozwiązywały rebusy, krzyżówki i wycinały puzzle.

Zajęcia w ramach projektu

Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Dzieci wypełniały karty pracy, rozwiązywały krzyżówki dotyczące ilości i jakości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Chętne osoby otrzymały ciekawe przepisy kulinarne.

Podsumowanie

W tym roku szkolnym kontynuujemy III edycję projektu ogólnopolskiego „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. W ramach tego projektu w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia praktyczne, teoretyczne o tematyce zdrowotnej, kulinarnej na temat owoców, warzyw, piramidy żywieniowej, ważnych składników odżywczych. W ramach tego projektu odbył się konkurs ogólnopolski, który polegał na przeprowadzeniu lekcji „Tłuszcze w diecie”. Lekcja taka została przeprowadzona w klasie IV.

Search Tags