Sprawozdanie klasa 1 a i b

Ogólnopolski projekt "CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”  realizowany jest w klasie 1A od 1 października 2019 roku do 31 maja 2020 roku podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Przed rozpoczęciem projektu nauczyciel prowadzący – Beata Mamot otrzymała zgody od rodziców na udział ich dzieci w projekcie oraz na wykorzystanie ich wizerunku.
Każde dziecko otrzymało LEKTURNIK jako jedno z narzędzi pracy. Od 01.10.2019 roku do 31.12.2019 roku realizowaliśmy I MODUŁ – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Do omawiania wybraliśmy książkę Justyny Bednarek pt: ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci wykonały z plasteliny  Czytusie oraz obejrzały filmik z informacjami na temat projektu. Zaprojektowały oraz wykonały papierowe skarpety, które ozdobiły naszą klasę. Zorganizowaliśmy ,,Tydzień kolorowych skarpet”,  podczas którego dzieci przychodziły do szkoły w pięknych kolorowych skarpetach (mogły być nie do pary). Zrobiliśmy kącik czytelniczy. Na koniec wychowawca klasy wysłał sprawozdanie z realizacji zadań, dołączył klasowe zdjęcia i otrzymał pocztą elektroniczną dyplom z pomyślnego ukończenia I MODUŁU.

"Czytam z klasą"

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-03-04 | Views: 326

Klasa 1b w projekcie "Czytam z klasą" w II module, który zatytułowany był Fikuśne lekturki spod chmurki zrealizowała 1 zadanie obowiązkowe oraz wybrała do realizacji 3 dodatkowe. Uczniowie uzupełnili lekturniki związane z czytaną lekturą "Cukierku, Ty łobuzie". Następnie odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział aż 11 uczniów. Na wspólną lekcję zaprosiliśmy dzięki uprzejmości Pani Joannie Domagały lekarza weterynarii Panią Katarzynę Świtałą, która przybliżyła po krótce dzieciom zawód weterynarza i na koniec zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla pobliskiego schroniska dla zwierząt. Był to owocny czas spędzony przy omawianiu lektury. Na koniec klasa otrzymała potwierdzenie zrealizowania modułu II. Od marca zaczynamy realizować ostatni moduł III, który brzmi "Polskie lekturki spod chmurki", a do omawiania wybraliśmy wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima. Czekają nas fantastyczne przygody.

Search Tags