Szczegóły artykułu

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-09-24 | Views: 1311

W czwartek 14 stycznia 2016 r.  był dla naszych pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na czytelników filii  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie przeszły „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, jak czytać i dbać o książki. Zaprzyjaźnili się z biblioteką i przyrzekli, że będą ją często odwiedzać. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem oraz pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.Ponadto, podczas tego szczególnego dnia, najmłodsi czytelnicy bibliotekiw ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Czytająceszkoły", wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej pt. "Basia i Dziadkowie", które zaprezentowała uczennica kl. V - Nadia Wojciechowska.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII ZDJĘĆ - ROK 2015_16