22 stycznia 2022
O projekcie

Projekt edukacyjny “Wirtualne podróże” to międzynarodowa inicjatywa skierowana do szkół, przedszkoli i placówek o charakterze edukacyjnym położonych na terenie Polski lub placówek polonijnych działających poza granicami Polski, a także do rodzin uczących się w trybie edukacji domowej.
Projekt ma na celu pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach. Zachęcić do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata. Jego integralną częścią jest uczestnictwo w lekcjach na żywo, w czasie których organizatorzy dzielą się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie.
Ma także na celu stworzenie sieci wzajemnej współpracy, poprzez wspólne uczestnictwo w działaniach. W trakcie trwania projektu dzieci będą rozwijać swoją wiedzę o świecie oraz z pomocą opiekunów dzielić się nią z innymi.

POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem projektu edukacyjnego jest Sabina Piłat - Nauka w plecaku.
2. Projekt trwa od 20 sierpnia 2021 roku do 31 maja 2022 roku.
3. Projekt ma zasięg międzynarodowy.
CELE PROJEKTU
- poszerzenie wiedzy o Polsce i świecie w rozumieniu geograficznym, przyrodniczym, społecznym i kulturowym,
- kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi,
- kształtowanie odpowiedzialności za zbiorowość, świadomego podróżowania, postaw
  prospołecznych   i  proekologicznych,
- zaprezentowanie zalet podróżowania i poznawania świata,
- przekazywanie wiedzy poprzez nawiązywanie do autentycznych przeżyć i doświadczeń,
- nauka mądrego korzystania z nowoczesnych technologii,
- utrwalanie i zdobywanie wiedzy poprzez działanie,
- nawiązanie współpracy i wymiana korespondencji z wybraną placówką/grupą.

prowadząca: Romana Wojtczak

POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem projektu edukacyjnego jest Sabina Piłat - Nauka w plecaku.
2. Projekt trwa od 20 sierpnia 2021 roku do 31 maja 2022 roku.
3. Projekt ma zasięg międzynarodowy.
CELE PROJEKTU
- kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi,
  prospołecznych   i  proekologicznych,
- zaprezentowanie zalet podróżowania i poznawania świata,
- nauka mądrego korzystania z nowoczesnych technologii,
- utrwalanie i zdobywanie wiedzy poprzez działanie,
- nawiązanie współpracy i wymiana korespondencji z wybraną placówką/grupą.

prowadząca: Romana Wojtczak

InstaLing.pl