19 sierpnia 2022
O projekcie

Podstawowym celem programu  jest rozwijanie wśród uczniów  zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, poznawanie obiektów przyrodniczych Polski, jej tradycji, kultury oraz pogłębianie wiedzy o własnym regionie.

Cele i zadania szczegółowe

● poznawanie obiektów przyrodniczych i kulturowych o dużych walorach poznawczych,
● pogłębianie wiedzy o własnym regionie, dziedzictwie kulturowym regionu, tradycji, zabytkach kultury i historii,
● wytwarzanie bliskich więzi ze środowiskiem lokalnym poprzez piesze wędrówki,
● organizowanie konkursów o tematyce regionalnej,
● upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i podnoszenie sprawności fizycznej,
● redagowanie gazetki ściennej przybliżającej uczniom najciekawsze zakątki naszego kraju i regionu,
● organizacja wycieczek oraz aktywne w nich uczestniczenie.

Prowadzące: Violetta Stachurska, Aleksandra Sobczak

Cele i zadania szczegółowe

● wytwarzanie bliskich więzi ze środowiskiem lokalnym poprzez piesze wędrówki,
● organizowanie konkursów o tematyce regionalnej,
● upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i podnoszenie sprawności fizycznej,
● organizacja wycieczek oraz aktywne w nich uczestniczenie.

Prowadzące: Violetta Stachurska, Aleksandra Sobczak

Aktualności

Po dłuższej przerwie znowu mogliśmy wyruszyć na wycieczkę rowerową, aby aktywnie pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że na dobre. W sobotni poranek ruszyliśmy w trasę prowadzącą przez Wysocko Wielkie i Małe docierając do przygodzickich „Glinianek”. Tam ostrowski oddział PTTK  zorganizował metę tegorocznego rajdu. Na miejscu, po regeneracyjnym posiłku, wspólnie z kolegami z innych szkół mogliśmy wziąć udział w zabawach na wesoło. Było dużo śmiechu. Następny rajd już za miesiąc. Zapraszamy.

12 września, 34 uczniów  naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Antonina. Celem wyprawy  było upamiętnienie   pobytu Fryderyka Chopina  w Antoninie, poznanie  zabytków okolic Ostrowa Wielkopolskiego oraz rozpowszechnienie walorów turystyczno -krajoznawczych naszego regionu.  Uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac myśliwski  książąt Radziwiłów,  zabytkowy kościół oraz park z przepięknymi okazami dębów. Poznali również najciekawsze fakty z historii Antonina.

InstaLing.pl

Nauka języków prosta