19 sierpnia 2022
O projekcie

Podczas każdej edycji programu „Dziel się uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.
W ciągu ośmiu poprzednich edycji już ponad siedemset tysięcy dzieci z całej Polski wzięło udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych.
W tym roku szkolnym startuje już 9 edycja programu – w nowej, odświeżonej formie.
Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z PTS oraz PTSD. Są one atrakcyjne dla dzieci i wpisują się w podstawę programową. Nauczyciele mogą je wykorzystać przeprowadzają zarówno klasyczne lekcje w klasach, jak i podczas nauczania zdalnego.”

koordynator: Marzena Pabiszczak
uczestnicy: wychowawcy klas 1 - 2