Szczegóły artykułu

PAMIĘTAMY O PATRONIE

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-11-25 | Views: 1369

Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy 3B odwiedzili cmentarz przy ul. Limanowskiego i znajdujący się na nim grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego.

W tym roku uczniów reprezentowali: Miłosz Tomczak i Kacper Michalski z kl. VI, Kacper Gądziak i Jakub Kasprzak z kl. V oraz Julia Mucha, Julia Mikołajczyk, Julia Zielińska, Martyna Kopeć, Daria Muszyńska, Aleksandra Lisiak i Zuzanna Banasiak z kl. V. Uczniowie zapalili znicz i przypomnieli sobie sylwetkę i działalność Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie odwiedzili również mogiły powstańców wielkopolskich i przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.