Kamishibai w kl. 1-3

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-04-07 | Views: 333

Pierwsze akcje czytelnicze za nami. Szkolny Klub Czytelniczy ZACZYTANI spotkał się z uczniami klas 1-3 aby zaprezentować im japońską sztukę Kamishibai, czyli   „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Szukając Marudka”, zaprezentowanego przez uczniów z Klubu Czytelniczego, odpowiadały na pytania związane z historią Marudka oraz wykonały rysunki, będące zakończeniem historii bohaterów opowiadania.
W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który jest obchodzony 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, klasy otrzymały plakat popularyzujący czytelnictwo, wykonany przez litewskiego ilustratora i pisarza Kęstutisa Kasparaviciusa.

Search Tags