Międzynarodowy Dzień Postacji z Bajek

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-11-06 | Views: 241

Dzisiaj mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu księżniczkę, Myszkę Miki, biedronkę, spidermana oraz inne postacie z różnych bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający na dzień 5 listopada stał się okazją aby przez chwilę poczuć się jak postać bajkowa.
Data ta została wybrana na cześć Walta Disneya, który właśnie w tym dniu obchodzi swoje urodziny. Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy i animator jest twórcą wielu fascynujących bajek.
W tym dniu także spotkaliśmy się aby poczytać, posłuchać a także sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i uczą. Jeśli chcesz spotkać Złotą Syrenkę, Kaczora Donalda lub innego bohatera Twojej ulubionej bajki zapraszam Cię do Biblioteki. Możesz również nawiązać nowe znajomości z innymi bajkowymi przyjaciółmi i poznać ich przygody.

Pomysłodawczynią Akcji była Pani Teresa Migasiewicz, nauczyciel języka polskiego. Akcja została zorganizowana we współpracy z biblioteką szkolną.

Search Tags