Przedszkolaki w bibliotece

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-10-17 | Views: 434

Dnia 8 października do szkolnej biblioteki zawitała grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci po raz pierwszy  miały okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka, pooglądać i podotykać książki, pospacerować między półkami, obejrzeć galerię prac o słodziakach przygotowaną przez uczniów kl. 1-3.

Czytanie jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy jaką możemy zainteresować dziecko, dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować nawyk czytania. Dzięki czytaniu rozwija się wyobraźnia dziecka, buduje więzi, dziecko uczy się poprawnego języka i słownictwa, myślenia przyczynowo – skutkowego ponadto, rozwija się wrażliwość i moralność dziecka.
Oczywiście spotkanie w bibliotece to przede wszystkim spotkanie z bohaterami książek, tym razem przedszkolaki mogły wysłuchać historii pt. Rude futro lisa z książki Bogusława Michalca „Opowieści Waniliowego Lasu”.
Ponieważ przedszkole jest placówką sąsiadującą ze Szkołą, a dzieci uczęszczające do niego to przyszli uczniowie naszej szkoły postanowiono, że spotkania w bibliotece będą odbywały się cyklicznie, kolejne już w grudniu. Zapraszamy!

Search Tags