Search Tags

Światowy Dzień Kota

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-02-20 | Views: 170

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. To okazja, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów, nie tylko tych rasowych. Z tej okazji dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci ze świetlicy zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia i zwyczajach kotów. Uczestniczyły w „kocich” zabawach i zgadywankach. Wysłuchały również bajki "Kot w butach". Dziękujemy pani bibliotekarce za zaproszenie oraz za to, że mogliśmy dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy o tych pięknych zwierzętach.