11 grudnia 2019

Aleksandra Sobczak

Agnieszka Wojtczak

Artykuły

Dnia 3 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się plastyczne warsztaty świąteczne. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami świetlicy wykonywali prace na kiermasz świąteczny oraz ozdoby do sali.

Świetlikiem listopada w świetlicy szkolnej została Amelia Matysek z klasy I b.

Dnia 27 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze. Uczniowie słuchali ulubionych bajek, rozwiązywali quiz czytelniczy na temat związany z postaciami z bajek.

W tym tygodniu Bohaterem Tygodnia jest Zuzanna Skrzypek z kl.1a, która na świetlicę szkolną przyniosła zdjęcia swojej rodziny, ulubioną książkę i zabawki. Wystawę mogą oglądać i podziwiać wszystkie dzieci obecne na świetlicy.

W listopadzie w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy projekt "Bohater tygodnia". Celem jego jest uświadomienie dziecku, że jest ważne, nawiązywanie pozytywnych relacji między dziećmi oraz rozwijanie zainteresowań. W tym tygodniu bohaterem jest Amelia Matysek z klasy I b.

Dnia 20 listopada w ramach projektu "Świetlica miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" swoją obecnością zaszczyciła nas nauczycielka - podróżniczka pani Sylwia Galler z Odolanowa. Jej pasją są podróże. Zafascynowana jest szczególnie kontynentem azjatyckim. Na dzisiejszym spotkaniu mogliśmy podziwiać Wietnam, którym jest szczególnie zauroczona. Pani Sylwia opowiadała o kulturze tego kraju, jego mieszkańcach, zwyczajach. Mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy tego państwa, słuchać o wielu ciekawych miejscach, które można tam zwiedzić oraz obejrzeć pamiątki.

Zakończyliśmy cykl konkursów "Jesienne inspiracje". W ostatnim z nich pierwsze miejsce zajęła Natalia Niklas klasa 4, drugie Lena Szczepaniak, trzecie miejsce Zuzanna Skrzypek.

W październiku wybraliśmy najgrzeczniejszego świetliczaka. Została nim Natalia Niklas z klasy 4.

Dnia 31 października w ramach projektu "Świetlica - miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" swoją obecnością zaszczyciła nas aktorka, reżyser filmów dokumentalnych pani Aurelia Sobczak. Opowiedziała, na czym polega praca aktora oraz zaproponowała kilka sposobów na rozładowanie stresu i złości. Dzieci zaczarowane głosem pani Aurelii, wysłuchały wierszy Tuwima i Brzechwy. Pytanie, „Kiedy jeszcze Pani nas odwiedzi" świadczy o tym, że było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

www.facebook.com/sp13ostrow/videos/994290117588617/

Dzisiaj w świetlicy szkolnej mieliśmy przyjemność gościć pana Witolda Olejniczaka. To znana postać w środowisku biegaczy naszego miasta. Jego wizyta rozpoczęła cykl spotkań w ramach projektu „Świetlica  miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi”. Pan Witek to maratończyk,  uczestnik Triathlonu  (Iron Man 3,86 km. dystans pływacki, 180,2 km. jazda na rowerze, 42 km. 195 m. bieg) oraz kilkukrotny zawodnik biegów na 100 km. To wielki pasjonat zdrowego stylu życia. Swoją pasją zaraził swoje dzieci i wnuka. Przygodę z bieganiem rozpoczął w wieku 40 lat. Mogliśmy podziwiać medale, puchary, strój do pływania i jazdy na rowerze, a także rower. Widać, że kocha swoją pasję i lubi się z nią dzielić z innymi.

Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni