21 września 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Regulamin
 
 TytułData modyfikacjiRozmiar Ilośc kliknięć
Regulamin Świetlicy Szkolnej2019-09-16239,70 KBPobierz232
Świetlica
 

 

slonecznyzakatekwsp13.blog.pl/

 

wychowawcy świetlicy:

 

Ewa Rybczak

Violetta Krzak

Elżbieta Frąszczak

Jolanta Przybyłek

Aleksandra Sobczak

Agnieszka Wojtczak 

 

slonecznyzakatekwsp13.blog.pl/

 

wychowawcy świetlicy:

 

Ewa Rybczak

Violetta Krzak

Elżbieta Frąszczak

Jolanta Przybyłek

Aleksandra Sobczak

Agnieszka Wojtczak 

Galeria zdjęć
 
Wszystkie albumy » dyskoteka Ostatnie zdjęcia z dyskoteka
Artykuły
 

Dnia 5 marca w ramach projektu "Świetlica miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" odwiedził nas emerytowany zawodowy żołnierz pan Janusz Burzała.
Gość opowiadał dzieciom o swojej służbie, prezentował mundur oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki i odznak na stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Janusz uczestniczył w takich misjach pokojowych w Syrii i Namibii. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o tych dalekich krajach. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia i podziwialiśmy przedmioty ręcznie wykonane przez zamieszkałą tam ludność. Dowiedzieliśmy się o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Dzieci na koniec miały możliwość zadawania pytań. Na pamiątkę spotkania wszyscy wykonali wspólne zdjęcie.
Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które też chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.
Dziękujemy panu Januszowi za przybycie, poświęcony nam czas i ciekawe spotkanie.   


W tym tygodniu "bohaterem tygodnia" jest Zuzanna Napierała z klasy 2a. Zuzia przyniosła swoje ulubione zabawki, książki, zdjęcia swojej rodziny.


    


Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Dzieci wypełniały karty pracy, rozwiązywały krzyżówki dotyczące ilości i jakości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Chętne osoby otrzymały ciekawe przepisy kulinarne.  
  


W naszej świetlicy odbyła się dzisiaj dyskoteka. Świetliki bawiły się w rytm najnowszych przebojów muzycznych. Z wielkim zaangażowaniem brały udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.
  


Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. To okazja, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów, nie tylko tych rasowych. Z tej okazji dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci ze świetlicy zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia i zwyczajach kotów. Uczestniczyły w „kocich” zabawach i zgadywankach. Wysłuchały również bajki "Kot w butach". Dziękujemy pani bibliotekarce za zaproszenie oraz za to, że mogliśmy dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy o tych pięknych zwierzętach.   


Dziś dzień Św. Walentego, a jego tradycją są walentynki. W świetlicy odbył się konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Niklas z klasy 4. Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Wojtasiak, Nina Janiak oraz Maja Tadel.   


W tygodniu Bohaterem Tygodnia na świetlicy jest Oliwia Napierała z klasy 4a. Oliwia przyniosła zdjęcia swojej rodziny, ulubione zabawki i książki, które uwielbia czytać a także prace plastyczne, które wykonała własnoręcznie. Oliwia opowiedziała o swojej rodzinie ze zdjęć a także udostępniła swoje zabawki do zabawy dzieciom ze świetlicy.

  


Dziś święto naszych Babć a jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji na świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najpiękniej pokolorowaną kolorowankę z wizerunkiem Babci i Dziadka. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Napierała z kl. 2a, drugie miejsce zajęła Tatiana Bergandy z kl. 1b a trzecie miejsce Nina Janiak z kl.1a. Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe.

  


Dnia 13 stycznia w ramach innowacji: " Z rodzicami warsztatowo i na sportowo" w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia sportowe przy muzyce. Wzięli w nich udział dzieci wraz z rodzicami. To doskonała forma spędzenia czasu wolnego. Dziekujemy wszystkim uczestnikom 🤩   


Uśmiech niesiemy..... Przekazaliśmy dzieciom naszego szpitala słodycze. Mamy nadzieję, że wywołamy na ich twarzach uśmiech.... 🥰🥰 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórke.🌲🌲💓💓.

  


Strona 1 z 3First   Previous   [1]  2  3  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji