Wyróżnienie dla ostrowskiej trzynastki

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2013-06-23 | Views: 942

Szkoła Podstawowa nr 13 w maju 2011 roku gościła przedstawicieli 14 szkół z powiatów Wielkopolski na szkoleniu organizowanym przez Fundację WOŚP w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Po szkoleniu wszystkie uczestniczące szkoły otrzymały pakiety do nauki pierwszej pomocy:

- fantom, 4 animki, kartonowe telefony komórkowe do nauki, książeczki dla uczniów , płyty DVD z instruktażem ćwiczeń.

W ciągu trzech lat szkoła prowadziła szkolenia uczniów klas 1-6, uczestnicząc w programie "RUR". Za aktywne uczestnictwo w programie szkoła otrzymała pismo potwierdzające prowadzenie szkoleń.

W obecnym roku szkolnym Minister Edukacji Narodowej zalecił wprowadzić wpis w miejscu "szczególne osiągnięcia"na świadectwach szkolnych - wyróżnienie dla dzieci, które zostały przeszkolone w tym programie; jako szkoła otrzymaliśmy także  hologramy na świadectwa szkolne dla uczniów klas nauczania zintegrowanego.