DZIEŃ RODZICA

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2013-06-04 | Views: 702

29 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodzica.  Jako pierwsze zaprezentowały się najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki. Maluchy z bijącymi serduszkami przystąpiły do recytacji wierszyków i piosenek skierowanych do rodziców.

Potem zaprezentowali się uczniowie z klas I – III. Uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny, który w prosty sposób przekazywał rzeczy oczywiste, ale bardzo ważne i istotne w życiu każdego dziecka – miłość mamy i taty. Jak najpiękniej potrafiły dziękowały swoim rodzicom za miłość, dobroć i poczucie bezpieczeństwa.  Dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy oraz zainscenizowały śpiewane piosenki. Proste układy ruchowe wykonywane przez szkolnych  artystów w interesujący i atrakcyjny sposób wzmacniały przekazywaną treść wierszy i piosenek.
Starsi uczniowie z klas IV – VI pochwalili się umiejętnościami tanecznymi i muzycznymi. Oprócz gry na gitarach i fletach zaprezentowali ciekawe układy taneczne.
Występy zwłaszcza młodych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam i tatusiów łzy wzruszenia.