V edycja konkursu "Polubić matematykę"

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2013-05-26 | Views: 1130

W dniu 22 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja i Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego. Nad organizacją czuwały - Maria Kubis, Grażyna Rakowska, Katarzyna  Czwordon i Weronika Cieślak-Lukas. Swoją

obecnością imprezę zaszczyciła Pani Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Do konkursu zgłosiło się 30 uczniów ostrowskich szkół podstawowych: SP1, SP4, SP5, SP7, SP9, SP11, SP13, SP Edukator, SP Sióstr Salezjanek oraz SP Polsko-Kanadyjskiej.
Część I konkursu polegała na indywidualnym rozwiązywaniu 5 zadań otwartych.
Siły uczniów były bardzo wyrównane, o czym świadczą wyniki konkursu. Troje uczniów zdobyło równorzędne I miejsce:

Julia  Banasiak  ze  Szkoły Podstawowej nr 11
(uczennicę przygotowała  Aurelia Kania );

Jakub  Oleszczuk ze  Szkoły Podstawowej nr 9
(ucznia przygotował Łukasz  Mikołajczyk);

Albert  Połomski ze  Szkoły Podstawowej  nr 11
(ucznia przygotowała Aurelia  Kania ).

W II części konkursu uczniowie poszczególnych szkół pracowali w grupach, rywalizując o tytuł ,,Matematyków Roku 2013”. Po zaciętej dogrywce zwycięzcą została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w składzie: Katarzyna Łącka, Jakub  Oleszczuk, Błażej Ibron. Uczniów przygotował Łukasz  Mikołajczyk.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wybitnymi zdolnościami matematycznymi,                  a rywalizacja przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze, co sprzyjało integracji uczniów z poszczególnych szkół.
Podsumowania konkursu, a także wręczenia cennych nagród dokonali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Pani Anna Galant i tegoroczny organizator konkursu, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13  Pani Jolanta Przybyłek.