Wyróżnienie dla Leny Gąsiorowskiej

W piątek 13 października uczennica klasy 1 a odebrała wyróżnienie za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  "Królowa Jadwiga na tle swoich czasów", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4, a patronat nad nim objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Święta Patrona Szkoły – Królowej Jadwigi. Wszystkim laureatom konkursu, a w szczególności naszej uczennicy, bardzo gratulujemy.

Dzień Nauczyciela

11 października b.r. święto obchodzili Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi. Pani Dyrektor złożyła zebranym gościom życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w życiu zawodowym. Uczniowie zaprezentowali w części artystycznej scenki teatralne z życia nauczyciela i ucznia. Scenka j. polskiego, matematyki, układy taneczne najmłodszych oraz wierszyk o "Chorym belfrze" wprawiły wszystkich w znakomity humor.  Muzycznie akademię okrasiła utalentowana Zuzanna Banasiak z klasy 5. Podziękowania za miłe chwile spędzone podczas tego wydarzenia składam aktorom i tancerzom - uczniom klasy 3b, 5 i 6.

warsztaty

Jak co roku gościem w naszej szkole była Pani Karina Dusza – psycholog z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Zajęcia zostały przeprowadzone w czasie 3 dni dla klas 1-3 i klasy 6. Młodsze klasy kontynuowały cykl „Nie irytuj się”. W tym roku uczniowie rozmawiali o uczuciach, emocjach jakie się w nich pojawiają gdy spotykają się z różnymi rodzajami przemocy. Klasa 6 wzięła udział w zajęciach nt „Wirtualnego uzależnienia”. Uczniowie poznali proces powstawania uzależnienia od komputera, usłyszeli o objawach i skutkach fizycznych jak i społecznych, które występują w sytuacji nieracjonalnego korzystania z komputera, gier i Internetu.

Ciekawi ludzie - ciekawe zawody

Na uroczystości 11 listopada gościliśmy żołnierza, podoficera Piotra Nowaka, który opowiadał o służbie w wojsku oraz o kontyngentach wojsk polskich. Uczeń z klasy 3 b, Wojciech Ziętek, który posiada bardzo dużą wiedzę o historii wojska polskiego i jego umundurowaniu przeprowadzał wywiad z naszym gościem.

Strona 46 z 49Początek   Wstecz   40  41  42  43  44  45  [46]  47  48  49  Dalej   Koniec