Sukces uczniów klasy 3b

-MAJA KMIECIK
-JAGODA POMYKAJ
-WOJCIECH ZIĘTEK
wywalczyli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej w SP7.
Punktowane byly 4 konkurencje:
omówienie wybranego kraju, zaprezentowanie przepisu potrawy, zaśpiewanie piosenki w języku wybranego kraju oraz prezentacja plakatu.
Prezentowaliśmy TURCJĘ - z pięknymi zabytkami, ciekawymi atrakcjami geograficznymi, przepis na turecka baklavę
"BORO BORO" zespołu Arash zaśpiewaliśmy po turecku a dziewczynki zatańczyły swój układ choreograficzny
Podziękowania dla rodziców za wsparcie i pomoc - stroje cudowne, pomoc w nawiązaniu kontaktu z Honorowym Konsulem Tureckim

Obchody Święta 3 Maja

W związku z obchodami Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach miejskich. Uczniowie Oliwia Idziorek, Sara Leśnierowska i Jakub Kasprzak uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji ojczyzny  i miasta w Konkatedrze, a następnie przeszli ze sztandarem szkoły pod pomnik ks. kard. M. Ledóchowskiego, gdzie złożone zostały wieńce i kwiaty. Uroczystości zakończyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy 60 Pułku Piechoty, którzy brali udział w kampanii wrześniowej.

ZDOLNI WYRÓŻNIENI

30 kwietnia o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Muszyńska z klasy 4a, Julia Kaczmarek z klasy 4b i Jakub Reterski z klasy 4b. To podziękowanie za dotychczasowe efekty w nauce. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów SP 6. Gratulujemy naszym uczniom.

Spotkanie z policjantem

Policjant wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim spotkał się z rodzicami podczas szkolnych wywiadówek. Podczas spotkania przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania Internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku. Policjant zasygnalizował również rodzicom, aby zwiększyli kontrolę treści oraz czasu, jaki spędzają ich dzieci w Internecie. Mówił również by zwracano uwagę na gry, w jakie grają ich dzieci oraz by ograniczano czas grania, gdyż zgodnie z oznaczeniami PEGI (Pan European Game Information), zaniechanie może często prowadzić u dzieci i młodzieży do zachowań narażających ich do konfliktu z prawem lub wpływać na zachowanie nieakceptowane społecznie. Poruszono także tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny.
Policjant uczulał rodziców, aby zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego korzystania młodzieży z Internetu.

Strona 14 z 49Początek   Wstecz   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Dalej   Koniec