ODKRYWAMY ŚWIAT SPRZED MILIONÓW LAT!

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-06-20 | Views: 421

15 czerwca uczniowie klas trzecich byli na klasowej wycieczce w Interaktywnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.  Podróż dzieci po prehistorii rozpoczęła się w Kapsule Czasu miliardy  lat temu, kiedy powstawała Ziemia. Tunelu Czasu to wędrówka kolejką - meleksem po  prehistorii, której towarzyszył wirtualny przewodnik, wyjaśniający tajemnice wszechświata i pojawianie się pierwszych  organizmów na naszej planecie. Wszystkie filmy emitowane były w technologii 3D.

Następnie uczniowie dotarli do JuraParku i wkroczyli w świat dinozaurów. Idąc ścieżką edukacyjną  podziwiali ponad 260 makiet prehistorycznych dinozaurów naturalnej wielkości na  40 ha powierzchni. Oprowadzający przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu i zachowaniu  tych zwierząt. W Pawilonie Paleontologicznym trzecioklasiści oglądali  prawdziwe skamieniałości, ponieważ park powstał w miejscu, gdzie znaleziono największe w Europie pokłady kości triasowych kręgowców. Super atrakcją było również Prehistoryczne Oceanarium i morskie potwory, oczywiście w 5D. Wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka zakończyła się na Jurajskiej Plaży.
  Pogoda dopisała, atrakcji było bardzo dużo, więc trzecioklasiści uważają, że świetnie spędzili czas.