Zajęcia w terenie uczniów klas pierwszych

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-06-14 | Views: 375

13 czerwca 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami pojechali do Latowic – miejscowości oddalonej od Ostrowa Wielkopolskiego o 10 kilometrów, leżącej w gminie Sieroszewice. Celem wycieczki był pobyt na terenie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.  W Latowicach zwiedziliśmy kościół, poznaliśmy jego historię, cieszyliśmy się z możliwości przebywania z końmi, karmienia ich, gier i zabaw na terenie przykościelnym.

Przebywaliśmy również w mini-parku z wielkimi figurami szachowymi, na placu zabaw. Podczas spaceru rozpoznawaliśmy zboża rosnące na polach oraz inne rośliny polne, drzewa i krzewy. Podczas wycieczki uczniowie nauczyli się bezpiecznego zachowania w autobusie, współdziałania i wzajemnej troski.

Forma zajęć terenowych bardzo podobała się uczniom, a pobyt na terenie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej sprawił uczniom wiele radości.
Serdecznie dziękujemy księdzu  Damianowi Hołosiowi – uczniowie i opiekunowie!