OSTROWSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Z matematyką w XXI wieku”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-31 | Views: 282
pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego skierowany jest dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopols

27 kwietnia odbył się  w naszej szkole I etap konkursu i wyłoniono zespół uczniowski
w składzie: Jakub Reterski, Patryk Kopeć, Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Martyna Kopeć. Uczniowie Ci uczestniczyli w finale  (II etap) konkursu 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dwóch z nich rozwiązywało  zadania indywidualnie w czasie 60 minut. Czwartoklasista walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasista o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pozostali 3 uczniowie realizowali zadania zespołowo i walczyli o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. W finale konkursu uczeń z klasy V naszej szkoły, Patryk Kopeć otrzymał tytuł „Wicemistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a drużyna w składzie: Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Martyna Kopeć zajęła III miejsce w rywalizacji zespołowej walczącej o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. Gratulujemy zwycięzcom!!!