SZKOLNY FESTYN W SP 13

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-31 | Views: 455

W środowe popołudnie, 30 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 odbył się Festyn Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Festyn swoją obecnością uświetnili: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, Radna Miejska Ostrowa Wielkopolskiego i Przewodnicząca Rady Osiedla „Pruślin” Aleksandra Zuchowska, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi Grażyna Rakowska. Część artystyczną rozpoczęto tańcem „Belgijka” w wykonaniu całej społeczności szkolnej. W programie znalazły się także występ wokalny, taneczny oraz zabawy przy dźwiękach tanecznej muzyki disco i zumba. Zgromadzeni goście mogli także obejrzeć i wysłuchać informacji o zwyczajach, tradycji i kulturze Turcji. Prezentację przygotowali uczniowie kl. 3, którzy zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej.

Organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. W czasie imprezy można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Rozegrano tradycyjny pojedynek: gra w dwa ognie oraz przeciąganie liny. Najmłodszym podobał się występ z klaunem oraz kącik kosmetyczny, w którym można było pomalować twarze w ciekawe wzory. Chętni uczniowie, próbowali z balonów stworzyć kształty różnych zwierząt. Ogromne zainteresowanie wzbudził przejazd kolejką oraz prezentacja wozu strażackiego. Podczas festynu odbył się także Bieg dla Rodziców o Puchar Patrona Szkoły Stefana Rowińskiego, a także uroczyste podsumowanie biegów oraz wręczenie pucharów i dyplomów dla uczniów i rodziców. Uczestnicy festynu mogli także odpocząć i porozmawiać przy kawie i zjeść przepyszne ciastka lub skosztować czegoś konkretnego – kiełbaskę z grilla. Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa. Każdy, kto zakupił los, miał szansę wygrać fantastyczne nagrody. Jak co roku festyn spełnił swoje zadanie – zintegrował społeczność szkolną, osiedlową, połączył pokolenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie i pomoc w organizacji tego święta!