Pierwsza pomoc - dziecinnie proste

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-28 | Views: 519

W drugiej połowie maja b.r. uczniowie klas I - IV brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, który nasza szkoła prowadzi od 2011 r. W tym roku w podsumowaniu całorocznych zajęć wspomagał nas HARCERSKI KLUB RATOWNICZY - w składzie:
Emilia Pomarańska, Zuzanna Stawicka, Justyna Bednarska, Monika rosada i Dariusz Hadaś.
Uczniowie klas I - VI - uczą się i ćwiczą RKO.

Program WOŚP - "Ratujemy i uczymy ratować" w Polsce prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.