XIV Warsztaty Dziennikarskie

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-27 | Views: 434

22 maja odbyły się XIV Warsztaty Dziennikarskie pt.: "Ostrów Wielkopolski oczami Prezydenta Miasta i młodych mieszkańców", które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki prowadzące szkolną gazetkę „Życie Trzynastki” - Aleksandra Lisiak oraz Daria Muszyńska.

Warsztaty rozpoczęły się od spotkaniem z panią Agnieszką Kurzawą - dziennikarką telewizji regionalnej Proart Ostrów Wielkopolski. Pani Agnieszka opowiadała o pracy w redakcji telewizyjnej oraz uczyła dzieci sztuki przeprowadzania wywiadu. Następnym punktem programu było spotkanie z panią Beatą Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zapoznano z wynikami sondy przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu przez redaktorów TV SP1, w której głos zabrały również nasze uczennice. Następnie młodzi dziennikarze przeprowadzili ze swym gościem wywiad. Pytano o sprawy związane z zarządzaniem miasta, ale także o pasje w życiu osobistym, hobby oraz miłość do zwierząt. Okazało się, że pan Beata Klimek uwielbia gotować, lecz z braku czasu tego nie robi.
Warsztaty zakończyły się wykonaniem pamiątkowych fotografii.