"Moje pierwsze prawo jazdy"

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-23 | Views: 221

22 maja 2018r, 27 uczniów z klas czwartych zaliczyło część praktyczną egzaminu na swoje pierwsze prawo jazdy. Egzamin na kartę rowerową składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie napisali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz pierwszą pomoc przedmedyczną. Część praktyczna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 11, w miasteczku ruchu drogowego i obejmowała: przygotowanie roweru do jazdy,  jazdę rowerem na wprost,  reagowanie na znaki drogowe,  ustępowanie pierwszeństwa pieszemu, zmianę pasa ruchu,  ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym, jazdę na rondzie. Umiejętności uczniów potwierdzili również obserwujący egzamin przedstawiciele Policji.