TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-05-23 | Views: 428

22 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod hasłem Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem.
Konkurs uświetniła swoją obecnością Pani Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie:
pani dr Olga Janicka, pani mgr Ewa Wasielewska i pani mgr Katarzyna Dudkiewicz.  We współzawodnictwie wzięło udział osiem ostrowskich szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11 i SP 13. Pierwsze miejsce zajęły – Wiktoria Czerniak, Marcelina Grzęda i Julia Maleszka ze Szkoły Podstawowej nr 9. Drugie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Marta Frąszczak, Iga Bolach i Klaudia Szymankiewicz. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Wiktoria Klupieć, Natalia Pokrywa i Faustyna Blandzi.
Organizatorką i pomysłodawcą konkursu jest pani Katarzyna Dudkiewicz.